Schedule
1st half 2nd Round - Wednesday 14 December 2011 h. 20:00 (Local Time) | |||||
Home | Res. | Host | Referees | Hall | Variations or Tv |
---|---|---|---|---|---|
hotVolleys Vienna (AUT) | 0-3 | Pokka - A.E. Karava (CYP) |
Reichardt Gerrit Jan Micallef Marvic |
Budocenter - VIENNA AUSTRIA (AUT) |
Ore 19:00 |
Langhenkel Doetinchem (NED) | 2-3 | Sampo Pielavesi (FIN) |
Folgar Fraga Marcos Antonio Probst Anton |
Rozengaarde - DOETINCHEM OLANDA (NED) |
Ore 19:30 |
Chemes Humenne (SVK) | 1-3 | Rennes Volley 35 (FRA) |
Petrovic Aleksandar Szabo-Alexi Paul Catalin |
MSH Humenne - HUMENNE SLOVACCHIA (SVK) |
Ore 18:00 |
Fonte Bastardo Azores (POR) | 3-0 | evivo Duren (GER) |
Bartolini Gianni Kooter Ingeborg |
Complexo Desportivo Vitorino Nemesio PRAIA DA VITO PORTOGALLO (POR) |
13/12/2011 Ore 20:00 |
Casa Modena (ITA) | 3-0 | VC Strassen (LUX) |
Gjoka Konalsi Correa Benitez Antonio Fernando |
PalaSport G.Panini Modena (MO) |
13/12/2011 Ore 20:30 |
Dukla Liberec (CZE) | 2-3 | Volley Amriswil (SUI) |
Rusinoiu Emil Mihai Rogic Dejan |
Dukla - LIBEREC REPUBBLICA CECA (CZE) |
15/12/2011 Ore 18:00 |
Radnicki Kragujevac (SRB) | 3-1 | Prefaxis Menen (BEL) |
Constantinides Andreas Yordanov Borislav |
Hala sportova "Jezero" KRAGUJEVAC SERBIA (SRB) |
13/12/2011 Ore 19:00 |
Galatasaray Istanbul (TUR) | 3-0 | Teuta Durres (ALB) |
Marev Chavdar Zotovic Svetlana |
Burhan Felek Voleybol Salonu ISTANBUL TURCHIA (TUR) |
Ore 19:30 |
Nea Salamina Famagusta (CYP) | 3-0 | CVC Gabrovo (BUL) |
Berenstein Meir Dovicovic Dusan |
Anorthosis Famagusta Sports Center LIMASSOL CIPRO (CYP) |
|
Olympiacos Piraeus (GRE) | 3-0 | Hapoel Kfar Saba (ISR) |
Dobrev Dobromir Nikolic Milan |
Melina Merkouri RENTIS - ATENE GRECIA (GRE) |
Ore 17:00 |
Hypo Nö Amstetten (AUT) | 3-1 | Vojvodina NS Seme Novi Sad (SRB) |
Antusak Jaromir Zidanic Iskra |
Budocenter - VIENNA AUSTRIA (AUT) |
Ore 18:30 |
Mok Brcko Jedinstvo (BIH) | 1-3 | Tomis Constanta (ROU) |
Onopas Dimitrios Telo Altin |
Palace of Sports Games - GOMEL BIELORUSSIA (BLR) |
Ore 19:00 |
Chênois Geneve (SUI) | 1-3 | Abiant Groningen (NED) |
Marenc Philippe Viktorini-Lisa Danica |
Centre Sportif de Sous-Moulin - THÔNEX SVIZZERA (SUI) |
|
Etta Oulu (FIN) | 1-3 | Stroitel Minsk (BLR) |
Berdnikov Maxim Reizins Klavs |
Urheilutalo OULU FINLANDIA (FIN) |
Ore 18:30 |
Metallurg Zhlobin (BLR) | 1-3 | Politechnika Warszawska (POL) |
Aro Kenneth Herneth Jan |
Palace of Sports Games - GOMEL BIELORUSSIA (BLR) |
15/12/2011 Ore 18:00 |
Dinamo Krasnodar (RUS) | 3-1 | Kommunalnik Grodno (BLR) |
Kainulainen Juhani Prozorov Veaceslav |
Olimp Palace of Sport KRASNODAR RUSSIA (RUS) |
Ore 18:00 |
2nd half 2nd Round - Wednesday 21 December 2011 h. 20:00 (Local Time) | |||||
Home | Res. | Host | Referees | Hall | Variations or Tv |
---|---|---|---|---|---|
Pokka - A.E. Karava (CYP) | 3-0 | hotVolleys Vienna (AUT) |
Popovic Andjelko Penkov Ilia |
Spyros Kyprianou Sports Centre LIMASSOL CIPRO (CYP) |
|
Sampo Pielavesi (FIN) | 1-3 | Langhenkel Doetinchem (NED) |
Knizhnikov Nikolai Stenbock Martin |
Kuopio-halli KUOPIO FINLANDIA (FIN) |
Ore 18:30 |
Rennes Volley 35 (FRA) | 3-0 | Chemes Humenne (SVK) |
Willems Bjorn Arrarte Mira Jose Luis |
Complexe Sportif Leo Lagrange - TOURCOING FRANCIA (FRA) |
22/12/2011 Ore 20:00 |
Politechnika Warszawska (POL) | 3-2 | Metallurg Zhlobin (BLR) |
Szabò Peter Kovacevic Slobodan |
Atlas Arena - LODZ POLONIA (POL) |
|
evivo Duren (GER) | 2-3 | Fonte Bastardo Azores (POR) |
Herbots Paul Vedris Krunomil |
Arena Kreis - DÜREN GERMANIA (GER) |
20/12/2011 Ore 19:30 |
VC Strassen (LUX) | 3-0 | Casa Modena (ITA) |
Khuc Thien Wolf Christian |
Hall Omnisports STRASSEN LUSSEMBURGO (LUX) |
20/12/2011 Ore 19:30 VC Strassen (LUX) si qualifica ai 16i di Finale vincendo il Golden Set 15-5 |
Volley Amriswil (SUI) | 2-3 | Dukla Liberec (CZE) |
Markelj Blaz Ragazzini Riccardo |
Sporthalle Tellenfeld - AMRISWIL SVIZZERA (SUI) |
Ore 19:00 Volley Amriswil (SUI) si qualifica ai 16i di Finale vincendo il Golden Set 15-10 |
Prefaxis Menen (BEL) | 3-1 | Radnicki Kragujevac (SRB) |
Fernandez Fuentes David De Jonge Lennart Xavier |
CC de Steiger Vauban - MENEN BELGIO (BEL) |
Ore 20:30 Prefaxis Menen (BEL) si qualifica ai 16i vincendo il Golden Set 15-9 |
Teuta Durres (ALB) | 0-3 | Galatasaray Istanbul (TUR) |
Voudouris Konstantinos Botezatu Cristian Eduard |
Asllan Rusi TIRANA ALBANIA (ALB) |
Ore 15:00 |
CVC Gabrovo (BUL) | 2-3 | Nea Salamina Famagusta (CYP) |
Mesca Darius Dumitru Lazarevic Ivan |
"Orlovec" GABROVO BULGARIA (BUL) |
20/12/2011 Ore 18:00 |
Kommunalnik Grodno (BLR) | 0-3 | Dinamo Krasnodar (RUS) |
Muha Bruno Paievskyi Volodymir |
SOK Olimpia LIDA BIELORUSSIA (BLR) |
22/12/2011 Ore 19:00 |
Hapoel Kfar Saba (ISR) | 1-3 | Olympiacos Piraeus (GRE) |
Firincioglu Cihat Stoica Bodgan Laurentiu |
Metrowest Sport Palace RAANANA ISRAELE (ISR) |
Ore 20:15 |
Vojvodina NS Seme Novi Sad (SRB) | 2-3 | Hypo Nö Amstetten (AUT) |
Sarmasik Ozgur Evren Amasiadis Ioannis |
SPC Vojvodina - Small Hall - NOVI SAD SERBIA (SRB) |
20/12/2011 Ore 19:00 |
Tomis Constanta (ROU) | 3-0 | Mok Brcko Jedinstvo (BIH) |
Demirdelen Mehmet Chaprazov Nikolay |
Sports Hall - CONSTANTA ROMANIA (ROM) |
20/12/2011 Ore 18:00 |
Abiant Groningen (NED) | 3-2 | Chênois Geneve (SUI) |
Pitkanen Arto Mcdougall Brian |
Martin Plaza - GRONINGEN OLANDA (NED) |
22/12/2011 Ore 20:00 |
Stroitel Minsk (BLR) | 3-1 | Etta Oulu (FIN) |
Cristea Nicolae Nesterenko Kirill |
Palace of Sports - MINSK BIELORUSSIA (BLR) |
Ore 19:00 |