Saturday 21 September 2019 4:12
Schedule
Season
Championship
Step
Team
Regular Season Serie A2 Credem Banca
 
1 Round 1st half - Sunday 20 October 2019 h. 18:00 (Local Time)
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
183 Emma Villas Aubay Siena 0-0 Peimar Calci   Palasport Mens Sana PalaEstra
Siena (SI)
Diretta streaming
184 BCC Castellana Grotte 0-0 Sarca Italia Chef Centrale Brescia   PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
Diretta streaming
185 Olimpia Bergamo 0-0 Rinascita Lagonegro   PalaAgnelli
Bergamo (BG)
Diretta streaming
186 Pool Libertas Cantù 0-0 Conad Reggio Emilia   Palasport Parini
Cantù (CO)
Diretta streaming
187 Kemas Lamipel Santa Croce 0-0 Materdominivolley.it Castellana Grotte   Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
Diretta streaming
188 Sieco Service Ortona 0-0 Synergy Mondovì   Palasport Comunale
Ortona (CH)
Diretta streaming
 
 
2 Round 1st half - Sunday 27 October 2019 h. 18:00 (Local Time)
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
189 Synergy Mondovì 0-0 Kemas Lamipel Santa Croce   Pala "Nino Manera"
Mondovì (CN)
Diretta streaming
190 Conad Reggio Emilia 0-0 Sieco Service Ortona   Palasport "G.Bigi"
Reggio nell'Emilia (RE)
Diretta streaming
191 Materdominivolley.it Castellana Grotte 0-0 Pool Libertas Cantù   PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
Ore 17:00 Diretta streaming
192 Sarca Italia Chef Centrale Brescia 0-0 Emma Villas Aubay Siena   Centro Sportivo San Filippo
Brescia (BS)
Diretta streaming
193 Peimar Calci 0-0 Olimpia Bergamo   La Bastia
Livorno (LI)
Diretta streaming
194 Rinascita Lagonegro 0-0 BCC Castellana Grotte   Palazzetto dello Sport "Luigi Alberti"
Lauria (PZ)
Diretta streaming
 
 
3 Round 1st half - Sunday 3 November 2019 h. 18:00 (Local Time)
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
195 Emma Villas Aubay Siena 0-0 Kemas Lamipel Santa Croce   Palasport Mens Sana PalaEstra
Siena (SI)
 
196 BCC Castellana Grotte 0-0 Conad Reggio Emilia   PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
 
197 Olimpia Bergamo 0-0 Materdominivolley.it Castellana Grotte   PalaAgnelli
Bergamo (BG)
 
198 Sarca Italia Chef Centrale Brescia 0-0 Synergy Mondovì   Centro Sportivo San Filippo
Brescia (BS)
 
199 Peimar Calci 0-0 Rinascita Lagonegro   La Bastia
Livorno (LI)
 
200 Sieco Service Ortona 0-0 Pool Libertas Cantù   Palasport Comunale
Ortona (CH)
 
 
 
4 Round 1st half - Sunday 10 November 2019 h. 18:00 (Local Time)
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
201 Synergy Mondovì 0-0 Peimar Calci   Pala "Nino Manera"
Mondovì (CN)
 
202 Olimpia Bergamo 0-0 Emma Villas Aubay Siena   PalaAgnelli
Bergamo (BG)
 
203 Materdominivolley.it Castellana Grotte 0-0 Sieco Service Ortona   PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
 
204 Pool Libertas Cantù 0-0 BCC Castellana Grotte   Palasport Parini
Cantù (CO)
 
205 Kemas Lamipel Santa Croce 0-0 Conad Reggio Emilia   Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
 
206 Rinascita Lagonegro 0-0 Sarca Italia Chef Centrale Brescia   Palazzetto dello Sport "Luigi Alberti"
Lauria (PZ)
 
 
 
5 Round 1st half - Sunday 17 November 2019 h. 18:00 (Local Time)
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
207 Emma Villas Aubay Siena 0-0 Pool Libertas Cantù   Palasport Mens Sana PalaEstra
Siena (SI)
 
208 BCC Castellana Grotte 0-0 Synergy Mondovì   PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
 
209 Conad Reggio Emilia 0-0 Rinascita Lagonegro   Palasport "G.Bigi"
Reggio nell'Emilia (RE)
 
210 Sarca Italia Chef Centrale Brescia 0-0 Kemas Lamipel Santa Croce   Centro Sportivo San Filippo
Brescia (BS)
 
211 Peimar Calci 0-0 Materdominivolley.it Castellana Grotte   La Bastia
Livorno (LI)
 
212 Sieco Service Ortona 0-0 Olimpia Bergamo   Palasport Comunale
Ortona (CH)
 
 
 
6 Round 1st half - Sunday 24 November 2019 h. 18:00 (Local Time)
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
213 Synergy Mondovì 0-0 Conad Reggio Emilia   Pala "Nino Manera"
Mondovì (CN)
 
214 Olimpia Bergamo 0-0 BCC Castellana Grotte   PalaAgnelli
Bergamo (BG)
 
215 Materdominivolley.it Castellana Grotte 0-0 Sarca Italia Chef Centrale Brescia   PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
 
216 Pool Libertas Cantù 0-0 Peimar Calci   Palasport Parini
Cantù (CO)
 
217 Kemas Lamipel Santa Croce 0-0 Rinascita Lagonegro   Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
 
218 Sieco Service Ortona 0-0 Emma Villas Aubay Siena   Palasport Comunale
Ortona (CH)
 
 
 
7 Round 1st half - Sunday 1 December 2019 h. 18:00 (Local Time)
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
219 Emma Villas Aubay Siena 0-0 Materdominivolley.it Castellana Grotte   Palasport Mens Sana PalaEstra
Siena (SI)
 
220 BCC Castellana Grotte 0-0 Sieco Service Ortona   PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
 
221 Conad Reggio Emilia 0-0 Olimpia Bergamo   Palasport "G.Bigi"
Reggio nell'Emilia (RE)
 
222 Sarca Italia Chef Centrale Brescia 0-0 Peimar Calci   Centro Sportivo San Filippo
Brescia (BS)
 
223 Kemas Lamipel Santa Croce 0-0 Pool Libertas Cantù   Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
 
224 Rinascita Lagonegro 0-0 Synergy Mondovì   Palazzetto dello Sport "Luigi Alberti"
Lauria (PZ)
 
 
 
8 Round 1st half - Sunday 8 December 2019 h. 18:00 (Local Time)
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
225 Emma Villas Aubay Siena 0-0 BCC Castellana Grotte   Palasport Mens Sana PalaEstra
Siena (SI)
 
226 Olimpia Bergamo 0-0 Kemas Lamipel Santa Croce   PalaAgnelli
Bergamo (BG)
 
227 Materdominivolley.it Castellana Grotte 0-0 Synergy Mondovì   PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
 
228 Pool Libertas Cantù 0-0 Rinascita Lagonegro   Palasport Parini
Cantù (CO)
 
229 Peimar Calci 0-0 Conad Reggio Emilia   La Bastia
Livorno (LI)
 
230 Sieco Service Ortona 0-0 Sarca Italia Chef Centrale Brescia   Palasport Comunale
Ortona (CH)
 
 
 
9 Round 1st half - Sunday 15 December 2019 h. 18:00 (Local Time)
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
231 BCC Castellana Grotte 0-0 Peimar Calci   PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
 
232 Synergy Mondovì 0-0 Emma Villas Aubay Siena   Pala "Nino Manera"
Mondovì (CN)
 
233 Conad Reggio Emilia 0-0 Sarca Italia Chef Centrale Brescia   Palasport "G.Bigi"
Reggio nell'Emilia (RE)
 
234 Pool Libertas Cantù 0-0 Olimpia Bergamo   Palasport Parini
Cantù (CO)
 
235 Kemas Lamipel Santa Croce 0-0 Sieco Service Ortona   Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
 
236 Rinascita Lagonegro 0-0 Materdominivolley.it Castellana Grotte   Palazzetto dello Sport "Luigi Alberti"
Lauria (PZ)
 
 
 
10 Round 1st half - Sunday 22 December 2019 h. 18:00 (Local Time)
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
237 BCC Castellana Grotte 0-0 Kemas Lamipel Santa Croce   PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
 
238 Synergy Mondovì 0-0 Olimpia Bergamo   Pala "Nino Manera"
Mondovì (CN)
 
239 Conad Reggio Emilia 0-0 Materdominivolley.it Castellana Grotte   Palasport "G.Bigi"
Reggio nell'Emilia (RE)
 
240 Sarca Italia Chef Centrale Brescia 0-0 Pool Libertas Cantù   Centro Sportivo San Filippo
Brescia (BS)
 
241 Peimar Calci 0-0 Sieco Service Ortona   La Bastia
Livorno (LI)
 
242 Rinascita Lagonegro 0-0 Emma Villas Aubay Siena   Palazzetto dello Sport "Luigi Alberti"
Lauria (PZ)
 
 
 
11 Round 1st half - Thursday 26 December 2019 h. 18:00 (Local Time)
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
243 Emma Villas Aubay Siena 0-0 Conad Reggio Emilia   Palasport Mens Sana PalaEstra
Siena (SI)
 
244 Olimpia Bergamo 0-0 Sarca Italia Chef Centrale Brescia   PalaAgnelli
Bergamo (BG)
 
245 Materdominivolley.it Castellana Grotte 0-0 BCC Castellana Grotte   PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
 
246 Pool Libertas Cantù 0-0 Synergy Mondovì   Palasport Parini
Cantù (CO)
 
247 Kemas Lamipel Santa Croce 0-0 Peimar Calci   Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
 
248 Sieco Service Ortona 0-0 Rinascita Lagonegro   Palasport Comunale
Ortona (CH)