Thursday 2 April 2020 2:17
Schedule
Season
Championship
Step
Team
Regular Season Serie A2 Credem Banca
 
1 Round 2nd half - Sunday 5 January 2020 h. 18:00 (Local Time)   
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
249 Peimar Calci 0-3 Emma Villas Aubay Siena Venturi Giuliano
Armandola Cesare
Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
Ore 19:00 VARIAZIONE IMPIANTO - Diretta YouTube
250 Sarca Italia Chef Centrale Brescia 2-3 BCC Castellana Grotte Pristerà Rachela
Prati Davide
Centro Sportivo San Filippo
Brescia (BS)
Ore 19:00 Diretta YouTube
251 Geovertical Geosat Lagonegro 2-3 Olimpia Bergamo Talento Matteo
Noce Alessandro
Pala Corigliano
Corigliano Calabro (CS)
VARIAZIONE IMPIANTO - Diretta YouTube
252 Conad Reggio Emilia 1-3 Pool Libertas Cantù Grassia Luca
Bassan Fabio
Palasport "G.Bigi"
Reggio nell'Emilia (RE)
Diretta YouTube
253 Materdominivolley.it Castellana Grotte 3-1 Kemas Lamipel Santa Croce Di Bari Pierpaolo
Scarfò Fabio
PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
Diretta YouTube
254 Synergy Mondovì 3-1 Sieco Service Ortona Pecoraro Sergio
Ciaccio Giovanni
Pala "Nino Manera"
Mondovì (CN)
Diretta YouTube
 
 
2 Round 2nd half - Sunday 12 January 2020 h. 18:00 (Local Time)   
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
255 Kemas Lamipel Santa Croce 2-3 Synergy Mondovì Nicolazzo Maurizio
Stancati Walter
Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
Diretta YouTube
256 Sieco Service Ortona 3-1 Conad Reggio Emilia Luciani Ubaldo
Oranelli Alessandro
Palasport Comunale
Ortona (CH)
Ore 19:00 Diretta YouTube
257 Pool Libertas Cantù 1-3 Materdominivolley.it Castellana Grotte Santoro Angelo
Pristerà Rachela
Palasport Parini
Cantù (CO)
Ore 17:00 Diretta YouTube
258 Emma Villas Aubay Siena 3-1 Sarca Italia Chef Centrale Brescia Moratti Frederick
Brancati Rocco
Palasport Mens Sana PalaEstra
Siena (SI)
Diretta YouTube
259 Olimpia Bergamo 3-2 Peimar Calci Bassan Fabio
De Simeis Giuseppe
PalaAgnelli
Bergamo (BG)
Diretta YouTube
260 BCC Castellana Grotte 3-0 Geovertical Geosat Lagonegro Verrascina Antonella
Merli Maurizio
PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
11/1/2020 Ore 20:30 Diretta YouTube
 
 
3 Round 2nd half - Sunday 19 January 2020 h. 18:00 (Local Time)   
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
261 Kemas Lamipel Santa Croce 1-3 Emma Villas Aubay Siena Feriozzi Ugo
Toni Fabio
Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
Diretta YouTube
262 Conad Reggio Emilia 1-3 BCC Castellana Grotte Laghi Marco
Giardini Massimiliano
Palasport "G.Bigi"
Reggio nell'Emilia (RE)
Diretta YouTube
263 Materdominivolley.it Castellana Grotte 1-3 Olimpia Bergamo Mattei Lorenzo
Somansino Alessandro
PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
Diretta YouTube
264 Synergy Mondovì 3-2 Sarca Italia Chef Centrale Brescia Cavalieri Alessandro Pietro
Cecconato Luca
Pala "Nino Manera"
Mondovì (CN)
18/1/2020 Ore 20:30 Diretta YouTube
265 Geovertical Geosat Lagonegro 3-1 Peimar Calci Vecchione Rosario
Autuori Enrico
Pala Corigliano
Corigliano Calabro (CS)
VARIAZIONE IMPIANTO - Diretta YouTube
266 Pool Libertas Cantù 1-3 Sieco Service Ortona Piperata Gianfranco
Cavicchi Simone
Palasport Parini
Cantù (CO)
18/1/2020 Ore 20:30 Diretta YouTube
 
 
4 Round 2nd half - Sunday 26 January 2020 h. 18:00 (Local Time)   
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
267 Peimar Calci 3-1 Synergy Mondovì Prati Davide
Rossi Alessandro
Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
VARIAZIONE IMPIANTO - Diretta YouTube
268 Emma Villas Aubay Siena 1-3 Olimpia Bergamo Grassia Luca
Gasparro Mariano
Palasport Mens Sana PalaEstra
Siena (SI)
Ore 19:00 Diretta YouTube
269 Sieco Service Ortona 3-2 Materdominivolley.it Castellana Grotte Verrascina Antonella
Selmi Matteo
Palasport Comunale
Ortona (CH)
Diretta YouTube
270 BCC Castellana Grotte 3-0 Pool Libertas Cantù Morgillo Davide
Di Bari Pierpaolo
PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
Ore 17:00 Diretta YouTube
271 Conad Reggio Emilia 1-3 Kemas Lamipel Santa Croce Piubelli Massimo
Traversa Luigi
Palasport "G.Bigi"
Reggio nell'Emilia (RE)
Diretta YouTube
272 Sarca Italia Chef Centrale Brescia 3-0 Geovertical Geosat Lagonegro Armandola Cesare
Giorgianni Giovanni
Centro Sportivo San Filippo
Brescia (BS)
Diretta YouTube
 
 
5 Round 2nd half - Sunday 2 February 2020 h. 18:00 (Local Time)   
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
273 Pool Libertas Cantù 0-3 Emma Villas Aubay Siena Bellini Andrea
Turtù Marco
Palasport Parini
Cantù (CO)
Diretta YouTube
274 Synergy Mondovì 0-3 BCC Castellana Grotte Marotta Michele
Santoro Angelo
Pala "Nino Manera"
Mondovì (CN)
Ore 19:00 Diretta YouTube
275 Geovertical Geosat Lagonegro 3-0 Conad Reggio Emilia De Simeis Giuseppe
Gaetano Antonio
Pala Corigliano
Corigliano Calabro (CS)
VARIAZIONE IMPIANTO - Diretta YouTube
276 Kemas Lamipel Santa Croce 3-1 Sarca Italia Chef Centrale Brescia Cavicchi Simone
Pozzi Roberto
Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
Diretta YouTube
277 Materdominivolley.it Castellana Grotte 3-1 Peimar Calci Zingaro Marco Riccardo
Colucci Marco
PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
1/2/2020 Ore 20:00 Diretta YouTube
278 Olimpia Bergamo 3-1 Sieco Service Ortona Rossi Alessandro
Spinnicchia Giorgia
PalaAgnelli
Bergamo (BG)
Diretta YouTube
 
 
6 Round 2nd half - Sunday 9 February 2020 h. 18:00 (Local Time)   
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
279 Conad Reggio Emilia 0-3 Synergy Mondovì Merli Maurizio
Bellini Andrea
Palasport "G.Bigi"
Reggio nell'Emilia (RE)
Diretta YouTube
280 BCC Castellana Grotte 0-3 Olimpia Bergamo Brancati Rocco
Vecchione Rosario
PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
Diretta YouTube
281 Sarca Italia Chef Centrale Brescia 2-3 Materdominivolley.it Castellana Grotte Palumbo Christian
Sessolo Maurina
Centro Sportivo San Filippo
Brescia (BS)
Ore 17:00 Diretta YouTube
282 Peimar Calci 3-0 Pool Libertas Cantù Mattei Lorenzo
Feriozzi Ugo
Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
VARIAZIONE IMPIANTO - Diretta YouTube
283 Geovertical Geosat Lagonegro 0-3 Kemas Lamipel Santa Croce Gasparro Mariano
Colucci Marco
Pala Corigliano
Corigliano Calabro (CS)
8/2/2020 Ore 18:00 VARIAZIONE IMPIANTO - Diretta YouTube
284 Emma Villas Aubay Siena 3-0 Sieco Service Ortona Noce Alessandro
Carcione Vincenzo
Palasport Mens Sana PalaEstra
Siena (SI)
8/2/2020 Ore 20:30 Diretta YouTube
 
 
7 Round 2nd half - Sunday 16 February 2020 h. 18:00 (Local Time)   
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
285 Materdominivolley.it Castellana Grotte 3-2 Emma Villas Aubay Siena Talento Matteo
De Simeis Giuseppe
PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
Diretta YouTube
286 Sieco Service Ortona 3-0 BCC Castellana Grotte Bassan Fabio
Rolla Massimo
Palasport Comunale
Ortona (CH)
Diretta YouTube
287 Olimpia Bergamo 3-0 Conad Reggio Emilia Pristerà Rachela
Santoro Angelo
PalaAgnelli
Bergamo (BG)
14/2/2020 Ore 20:30 Diretta YouTube
288 Peimar Calci 2-3 Sarca Italia Chef Centrale Brescia Verrascina Antonella
Toni Fabio
Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
VARIAZIONE IMPIANTO - Diretta YouTube
289 Pool Libertas Cantù 1-3 Kemas Lamipel Santa Croce Carcione Vincenzo
Rossi Alessandro
Palasport Parini
Cantù (CO)
15/2/2020 Ore 20:30 Diretta YouTube
290 Synergy Mondovì 3-0 Geovertical Geosat Lagonegro Piperata Gianfranco
Piubelli Massimo
Pala "Nino Manera"
Mondovì (CN)
Diretta YouTube
 
 
8 Round 2nd half - Sunday 1 March 2020 h. 18:00 (Local Time)   
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
291 BCC Castellana Grotte 0-0 Emma Villas Aubay Siena   PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
Rinviata a data da destinarsi
292 Kemas Lamipel Santa Croce 0-0 Olimpia Bergamo   Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
Rinviata a data da destinarsi
293 Synergy Mondovì 0-0 Materdominivolley.it Castellana Grotte   Pala "Nino Manera"
Mondovì (CN)
Rinviata a data da destinarsi
294 Geovertical Geosat Lagonegro 0-0 Pool Libertas Cantù   PalaSimone
Lagonegro (PZ)
Rinviata a data da destinarsi
295 Conad Reggio Emilia 0-0 Peimar Calci   Palasport "G.Bigi"
Reggio nell'Emilia (RE)
Rinviata a data da destinarsi
296 Sarca Italia Chef Centrale Brescia 0-0 Sieco Service Ortona   Centro Sportivo San Filippo
Brescia (BS)
Rinviata a data da destinarsi
 
 
9 Round 2nd half - Sunday 8 March 2020 h. 18:00 (Local Time)   
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
297 Peimar Calci 2-3 BCC Castellana Grotte Noce Alessandro
Piperata Gianfranco
Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
VARIAZIONE IMPIANTO - Diretta YouTube
298 Emma Villas Aubay Siena 3-0 Synergy Mondovì Verrascina Antonella
Moratti Frederick
Palasport Mens Sana PalaEstra
Siena (SI)
Diretta YouTube
299 Sarca Italia Chef Centrale Brescia 3-1 Conad Reggio Emilia Feriozzi Ugo
Jacobacci Sergio
Centro Sportivo San Filippo
Brescia (BS)
Diretta YouTube
300 Olimpia Bergamo 0-0 Pool Libertas Cantù Oranelli Alessandro
Armandola Cesare
PalaAgnelli
Bergamo (BG)
18/3/2020 Ore 20:30 Diretta YouTube
301 Sieco Service Ortona 1-3 Kemas Lamipel Santa Croce Talento Matteo
Vecchione Rosario
Palasport Comunale
Ortona (CH)
Diretta YouTube
302 Materdominivolley.it Castellana Grotte 1-3 Geovertical Geosat Lagonegro Merli Maurizio
Grassia Luca
PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
Ore 19:00 Diretta YouTube
 
 
10 Round 2nd half - Sunday 15 March 2020 h. 18:00 (Local Time)   
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
303 Kemas Lamipel Santa Croce 0-0 BCC Castellana Grotte Moratti Frederick
Toni Fabio
Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
Diretta YouTube
304 Olimpia Bergamo 0-0 Synergy Mondovì De Simeis Giuseppe
Di Bari Pierpaolo
PalaAgnelli
Bergamo (BG)
Diretta YouTube
305 Materdominivolley.it Castellana Grotte 0-0 Conad Reggio Emilia Autuori Enrico
Nicolazzo Maurizio
PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
Diretta YouTube
306 Pool Libertas Cantù 0-0 Sarca Italia Chef Centrale Brescia Pristerà Rachela
Venturi Giuliano
Palasport Parini
Cantù (CO)
Ore 19:00 Diretta YouTube
307 Sieco Service Ortona 0-0 Peimar Calci Brancati Rocco
Bellini Andrea
Palasport Comunale
Ortona (CH)
Diretta YouTube
308 Emma Villas Aubay Siena 0-0 Geovertical Geosat Lagonegro Marotta Michele
Oranelli Alessandro
Palasport Mens Sana PalaEstra
Siena (SI)
14/3/2020 Ore 18:00 Diretta YouTube
 
 
11 Round 2nd half - Sunday 22 March 2020 h. 18:00 (Local Time)   
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
309 Conad Reggio Emilia 0-0 Emma Villas Aubay Siena   Palasport "G.Bigi"
Reggio nell'Emilia (RE)
Diretta YouTube
310 Sarca Italia Chef Centrale Brescia 0-0 Olimpia Bergamo   Centro Sportivo San Filippo
Brescia (BS)
Diretta YouTube
311 BCC Castellana Grotte 0-0 Materdominivolley.it Castellana Grotte   PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
Diretta YouTube
312 Synergy Mondovì 0-0 Pool Libertas Cantù   Pala "Nino Manera"
Mondovì (CN)
Diretta YouTube
313 Peimar Calci 0-0 Kemas Lamipel Santa Croce   Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
VARIAZIONE IMPIANTO - Diretta YouTube
314 Geovertical Geosat Lagonegro 0-0 Sieco Service Ortona   PalaSimone
Lagonegro (PZ)
VARIAZIONE IMPIANTO - Diretta YouTube