Monday 17 June 2024 13:33
Schedule
Season
Championship
Step
Team
Regular Season Serie A2 Credem Banca
 
1 Round 1st half - Sunday 15 October 2023 h. 18:00 (Local Time)   
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
501 Pool Libertas Cantù 1-3 WOW Green House Aversa Clemente Andrea
Selmi Matteo
Palafrancescucci
Casnate con Bernate (CO)
Diretta VBTV
502 Kemas Lamipel Santa Croce 1-3 Abba Pineto Merli Maurizio
Cruccolini Beatrice
Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
Diretta VBTV
503 Tinet Prata di Pordenone 3-2 Conad Reggio Emilia Jacobacci Sergio
Giglio Anthony
Palasport "Crisafulli"
Pordenone (PN)
14/10/2023 Ore 20:30 Diretta VBTV
504 Consar Ravenna 0-3 Delta Group Porto Viro Sessolo Maurina
Toni Fabio
Pala De Andrè
Ravenna (RA)
15/11/2023 Ore 20:00 Diretta VBTV
505 Consoli Sferc Brescia 3-1 BCC Tecbus Castellana Grotte Serafin Denis
Sessolo Maurina
Centro Sportivo San Filippo
Brescia (BS)
Diretta VBTV
506 Yuasa Battery Grottazzolina 3-1 Puliservice Acqua S.Bernardo Cuneo Grassia Luca
Toni Fabio
Palasport Grottazzolina
Grottazzolina (FM)
Diretta VBTV
507 Sieco Service Ortona 0-3 Emma Villas Siena Autuori Enrico
Gasparro Mariano
Palasport Comunale
Ortona (CH)
Diretta VBTV
 
 
2 Round 1st half - Sunday 22 October 2023 h. 18:00 (Local Time)   
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
508 Emma Villas Siena 2-3 Tinet Prata di Pordenone Cruccolini Beatrice
Clemente Andrea
Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
VARIAZIONE IMPIANTO - Diretta VBTV
509 Delta Group Porto Viro 3-2 Sieco Service Ortona Selmi Matteo
Scotti Paolo
Palazzetto dello sport Porto Viro
Porto Viro (RO)
Diretta VBTV
510 BCC Tecbus Castellana Grotte 0-3 Pool Libertas Cantù Gasparro Mariano
De Simeis Giuseppe
PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
Ore 16:00 Diretta VBTV
511 Puliservice Acqua S.Bernardo Cuneo 3-0 Consar Ravenna Bassan Fabio
Pristerà Rachela
Palasport di Cuneo
Cuneo (CN)
Diretta VBTV
512 Conad Reggio Emilia 2-3 Yuasa Battery Grottazzolina Spinnicchia Giorgia
Marconi Michele
Palasport "G.Bigi"
Reggio nell'Emilia (RE)
Diretta VBTV
513 Abba Pineto 3-2 Consoli Sferc Brescia Marotta Michele
Vecchione Rosario
PalaVolley S.Maria
Pineto (TE)
Diretta VBTV
514 WOW Green House Aversa 3-0 Kemas Lamipel Santa Croce Sessolo Maurina
Serafin Denis
Palajacazzi
Aversa (CE)
Diretta VBTV
 
 
3 Round 1st half - Sunday 29 October 2023 h. 18:00 (Local Time)   
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
515 Emma Villas Siena 3-0 Abba Pineto Armandola Cesare
Scotti Paolo
Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
28/10/2023 Ore 18:00 VARIAZIONE IMPIANTO - Diretta VBTV
516 Delta Group Porto Viro 2-3 Consoli Sferc Brescia Turtù Marco
Giglio Anthony
Palazzetto dello sport Porto Viro
Porto Viro (RO)
Diretta VBTV
517 Tinet Prata di Pordenone 3-0 Kemas Lamipel Santa Croce Nava Stefano
Selmi Matteo
Palasport "Crisafulli"
Pordenone (PN)
28/10/2023 Ore 20:30 Diretta VBTV
518 BCC Tecbus Castellana Grotte 1-3 Conad Reggio Emilia Autuori Enrico
Colucci Marco
PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
Diretta VBTV
519 Consar Ravenna 3-1 Pool Libertas Cantù Marotta Michele
Jacobacci Sergio
Palasport A.Costa
Ravenna (RA)
28/10/2023 Ore 19:00 VARIAZIONE IMPIANTO - Diretta VBTV
520 Puliservice Acqua S.Bernardo Cuneo 3-0 WOW Green House Aversa Santoro Angelo
Mesiano Marta
Palasport di Cuneo
Cuneo (CN)
Ore 16:00 Diretta VBTV
521 Sieco Service Ortona 1-3 Yuasa Battery Grottazzolina De Simeis Giuseppe
Merli Maurizio
Palasport Comunale
Ortona (CH)
Diretta VBTV
 
 
4 Round 1st half - Wednesday 1 November 2023 h. 18:00 (Local Time)   
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
522 Pool Libertas Cantù 1-3 Tinet Prata di Pordenone Merli Maurizio
Bassan Fabio
Palafrancescucci
Casnate con Bernate (CO)
Diretta VBTV
523 Kemas Lamipel Santa Croce 0-3 Consar Ravenna Grassia Luca
Turtù Marco
Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
Diretta VBTV
524 Consoli Sferc Brescia 3-2 Puliservice Acqua S.Bernardo Cuneo Marconi Michele
Jacobacci Sergio
Centro Sportivo San Filippo
Brescia (BS)
Diretta VBTV
525 Yuasa Battery Grottazzolina 3-0 Delta Group Porto Viro Vecchione Rosario
Gasparro Mariano
Palasport Grottazzolina
Grottazzolina (FM)
Diretta VBTV
526 Conad Reggio Emilia 2-3 Emma Villas Siena Pristerà Rachela
Prati Davide
Palasport "G.Bigi"
Reggio nell'Emilia (RE)
Diretta VBTV
527 Abba Pineto 2-3 BCC Tecbus Castellana Grotte Selmi Matteo
Clemente Andrea
PalaVolley S.Maria
Pineto (TE)
Diretta VBTV
528 WOW Green House Aversa 3-2 Sieco Service Ortona Salvati Serena
Cruccolini Beatrice
Palajacazzi
Aversa (CE)
Diretta VBTV
 
 
5 Round 1st half - Sunday 5 November 2023 h. 18:00 (Local Time)   
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
529 Emma Villas Siena 3-1 Pool Libertas Cantù Serafin Denis
Sessolo Maurina
Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
VARIAZIONE IMPIANTO - Diretta VBTV
530 Tinet Prata di Pordenone 3-0 WOW Green House Aversa Marconi Michele
Pristerà Rachela
Palasport "Crisafulli"
Pordenone (PN)
4/11/2023 Ore 20:30 Diretta VBTV
531 BCC Tecbus Castellana Grotte 1-3 Yuasa Battery Grottazzolina Verrascina Antonella
Chiriatti Stefano
PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
Diretta VBTV
532 Consar Ravenna 0-3 Consoli Sferc Brescia Clemente Andrea
Pasin Marco
Pala De Andrè
Ravenna (RA)
Ore 19:00 Diretta VBTV
533 Puliservice Acqua S.Bernardo Cuneo 3-1 Abba Pineto Nava Stefano
Colucci Marco
Palasport di Cuneo
Cuneo (CN)
4/11/2023 Ore 20:30 Diretta VBTV
534 Conad Reggio Emilia 2-3 Delta Group Porto Viro Bassan Fabio
Papadopol Veronica Mioara
Palasport "G.Bigi"
Reggio nell'Emilia (RE)
Diretta VBTV
535 Sieco Service Ortona 1-3 Kemas Lamipel Santa Croce Di Bari Pierpaolo
Toni Fabio
Palasport Comunale
Ortona (CH)
Ore 16:00 Diretta VBTV
 
 
6 Round 1st half - Sunday 12 November 2023 h. 18:00 (Local Time)   
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
536 Pool Libertas Cantù 2-3 Conad Reggio Emilia Grossi Dario
Vecchione Rosario
Palafrancescucci
Casnate con Bernate (CO)
Ore 19:00 Diretta VBTV
537 Delta Group Porto Viro 3-1 BCC Tecbus Castellana Grotte Jacobacci Sergio
Serafin Denis
Palazzetto dello sport Porto Viro
Porto Viro (RO)
Diretta VBTV
538 Kemas Lamipel Santa Croce 3-2 Puliservice Acqua S.Bernardo Cuneo Clemente Andrea
Merli Maurizio
Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
Ore 16:00 Diretta VBTV
539 Consoli Sferc Brescia 2-3 Emma Villas Siena Brunelli Michele
Grassia Luca
Centro Sportivo San Filippo
Brescia (BS)
Diretta VBTV
540 Yuasa Battery Grottazzolina 3-1 Tinet Prata di Pordenone Toni Fabio
Marotta Michele
Palasport Grottazzolina
Grottazzolina (FM)
11/11/2023 Ore 20:30 Diretta VBTV
541 Sieco Service Ortona 1-3 Consar Ravenna Gasparro Mariano
Autuori Enrico
Palasport Comunale
Ortona (CH)
Diretta VBTV
542 WOW Green House Aversa 2-3 Abba Pineto De Simeis Giuseppe
Di Bari Pierpaolo
Palajacazzi
Aversa (CE)
Diretta VBTV
 
 
7 Round 1st half - Sunday 19 November 2023 h. 18:00 (Local Time)   
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
543 Emma Villas Siena 0-3 Consar Ravenna Merli Maurizio
Grossi Dario
Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
18/11/2023 Ore 19:00 VARIAZIONE IMPIANTO - Diretta VBTV
544 Kemas Lamipel Santa Croce 1-3 Pool Libertas Cantù Cruccolini Beatrice
Salvati Serena
Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
Diretta VBTV
545 Tinet Prata di Pordenone 3-0 Sieco Service Ortona Marigliano Antonio Giovanni
Sessolo Maurina
Palasport "Crisafulli"
Pordenone (PN)
18/11/2023 Ore 20:30 Diretta VBTV
546 Puliservice Acqua S.Bernardo Cuneo 1-3 BCC Tecbus Castellana Grotte Pasin Marco
Armandola Cesare
Palasport di Cuneo
Cuneo (CN)
18/11/2023 Ore 20:00 Diretta VBTV
547 Yuasa Battery Grottazzolina 3-1 Consoli Sferc Brescia Colucci Marco
Di Bari Pierpaolo
Palasport Grottazzolina
Grottazzolina (FM)
Ore 16:00 Diretta VBTV
548 Abba Pineto 3-2 Delta Group Porto Viro Marotta Michele
Prati Davide
PalaVolley S.Maria
Pineto (TE)
Diretta VBTV
549 WOW Green House Aversa 3-2 Conad Reggio Emilia Turtù Marco
Gasparro Mariano
Palajacazzi
Aversa (CE)
Diretta VBTV
 
 
8 Round 1st half - Sunday 26 November 2023 h. 18:00 (Local Time)   
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
550 Pool Libertas Cantù 2-3 Yuasa Battery Grottazzolina Jacobacci Sergio
Spinnicchia Giorgia
Palafrancescucci
Casnate con Bernate (CO)
25/11/2023 Ore 20:30 Diretta VBTV
551 Delta Group Porto Viro 2-3 Puliservice Acqua S.Bernardo Cuneo Grassia Luca
Cecconato Luca
Palazzetto dello sport Porto Viro
Porto Viro (RO)
Ore 19:00 Diretta VBTV
552 BCC Tecbus Castellana Grotte 1-3 Emma Villas Siena Vecchione Rosario
Autuori Enrico
PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
Diretta VBTV
553 Consar Ravenna 3-1 WOW Green House Aversa Venturi Giuliano
Armandola Cesare
Pala De Andrè
Ravenna (RA)
Diretta VBTV
554 Consoli Sferc Brescia 3-0 Sieco Service Ortona Giglio Anthony
Sabia Emilio
Centro Sportivo San Filippo
Brescia (BS)
Diretta VBTV
555 Conad Reggio Emilia 3-1 Kemas Lamipel Santa Croce De Simeis Giuseppe
Nava Stefano
Palasport "G.Bigi"
Reggio nell'Emilia (RE)
Diretta VBTV
556 Abba Pineto 0-3 Tinet Prata di Pordenone Cruccolini Beatrice
Papadopol Veronica Mioara
PalaVolley S.Maria
Pineto (TE)
Ore 16:00 Diretta VBTV
 
 
9 Round 1st half - Sunday 3 December 2023 h. 18:00 (Local Time)   
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
557 Emma Villas Siena 2-3 Puliservice Acqua S.Bernardo Cuneo Selmi Matteo
Marotta Michele
Palasport Mens Sana PalaEstra
Siena (SI)
Ore 16:00 Diretta VBTV
558 Kemas Lamipel Santa Croce 3-0 BCC Tecbus Castellana Grotte Sessolo Maurina
Giglio Anthony
Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
Diretta VBTV
559 Tinet Prata di Pordenone 3-0 Consoli Sferc Brescia Pasin Marco
Serafin Denis
Palasport "Crisafulli"
Pordenone (PN)
2/12/2023 Ore 20:30 Diretta VBTV
560 Yuasa Battery Grottazzolina 3-1 Consar Ravenna Marconi Michele
Cavicchi Simone
Palasport Grottazzolina
Grottazzolina (FM)
Diretta VBTV
561 Conad Reggio Emilia 3-1 Abba Pineto Venturi Giuliano
Scotti Paolo
Palasport "G.Bigi"
Reggio nell'Emilia (RE)
Diretta VBTV
562 Sieco Service Ortona 2-3 Pool Libertas Cantù Toni Fabio
Merli Maurizio
Palasport Comunale
Ortona (CH)
Diretta VBTV
563 WOW Green House Aversa 0-3 Delta Group Porto Viro Spinnicchia Giorgia
Vecchione Rosario
Palajacazzi
Aversa (CE)
1/12/2023 Ore 20:30 Diretta VBTV
 
 
10 Round 1st half - Thursday 7 December 2023 h. 20:30 (Local Time)   
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
564 Emma Villas Siena 1-3 Yuasa Battery Grottazzolina Salvati Serena
Toni Fabio
Palasport Mens Sana PalaEstra
Siena (SI)
Diretta VBTV
565 Delta Group Porto Viro 0-3 Kemas Lamipel Santa Croce Scotti Paolo
Marconi Michele
Palazzetto dello sport Porto Viro
Porto Viro (RO)
Diretta VBTV
566 BCC Tecbus Castellana Grotte 3-2 WOW Green House Aversa Grassia Luca
Gaetano Antonio
PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
6/12/2023 Ore 20:30 Diretta VBTV
567 Consar Ravenna 3-2 Tinet Prata di Pordenone Jacobacci Sergio
Bassan Fabio
Pala De Andrè
Ravenna (RA)
Diretta VBTV
568 Puliservice Acqua S.Bernardo Cuneo 3-0 Conad Reggio Emilia Sessolo Maurina
Marigliano Antonio Giovanni
Palasport di Cuneo
Cuneo (CN)
Diretta VBTV
569 Consoli Sferc Brescia 3-2 Pool Libertas Cantù Clemente Andrea
Ciaccio Giovanni
Centro Sportivo San Filippo
Brescia (BS)
Diretta VBTV
570 Abba Pineto 2-3 Sieco Service Ortona Turtù Marco
Selmi Matteo
PalaVolley S.Maria
Pineto (TE)
Diretta VBTV
 
 
11 Round 1st half - Sunday 10 December 2023 h. 18:00 (Local Time)   
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
571 Pool Libertas Cantù 3-2 Delta Group Porto Viro Gasparro Mariano
Armandola Cesare
Palafrancescucci
Casnate con Bernate (CO)
Diretta VBTV
572 Kemas Lamipel Santa Croce 3-0 Consoli Sferc Brescia Selmi Matteo
Mesiano Marta
Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
Diretta VBTV
573 Tinet Prata di Pordenone 3-0 BCC Tecbus Castellana Grotte Nava Stefano
Grossi Dario
Palasport "Crisafulli"
Pordenone (PN)
9/12/2023 Ore 20:30 Diretta VBTV
574 Consar Ravenna 3-1 Conad Reggio Emilia Serafin Denis
Clemente Andrea
Pala De Andrè
Ravenna (RA)
Diretta VBTV
575 Yuasa Battery Grottazzolina 3-2 Abba Pineto Merli Maurizio
Grassia Luca
Palasport Grottazzolina
Grottazzolina (FM)
Diretta VBTV
576 Sieco Service Ortona 1-3 Puliservice Acqua S.Bernardo Cuneo Autuori Enrico
Vecchione Rosario
Palasport Comunale
Ortona (CH)
Diretta VBTV
577 WOW Green House Aversa 3-2 Emma Villas Siena Chiriatti Stefano
De Simeis Giuseppe
Palajacazzi
Aversa (CE)
Ore 19:00 Diretta VBTV
 
 
12 Round 1st half - Sunday 17 December 2023 h. 18:00 (Local Time)   
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
578 Delta Group Porto Viro 1-3 Emma Villas Siena Turtù Marco
Sessolo Maurina
Palazzetto dello sport Porto Viro
Porto Viro (RO)
Diretta VBTV
579 Kemas Lamipel Santa Croce 3-2 Yuasa Battery Grottazzolina Cruccolini Beatrice
Grossi Dario
Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
Ore 16:00 Diretta VBTV
580 BCC Tecbus Castellana Grotte 1-3 Consar Ravenna De Simeis Giuseppe
Chiriatti Stefano
PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
Diretta VBTV
581 Puliservice Acqua S.Bernardo Cuneo 3-0 Tinet Prata di Pordenone Armandola Cesare
Venturi Giuliano
Palasport di Cuneo
Cuneo (CN)
Diretta VBTV
582 Conad Reggio Emilia 0-3 Sieco Service Ortona Bassan Fabio
Pristerà Rachela
Palasport "G.Bigi"
Reggio nell'Emilia (RE)
Ore 19:00 Diretta VBTV
583 Abba Pineto 1-3 Pool Libertas Cantù Vecchione Rosario
Autuori Enrico
PalaVolley S.Maria
Pineto (TE)
Ore 19:00 Diretta VBTV
584 WOW Green House Aversa 3-2 Consoli Sferc Brescia Toni Fabio
Merli Maurizio
Palajacazzi
Aversa (CE)
Ore 17:00 Diretta VBTV
 
 
13 Round 1st half - Tuesday 26 December 2023 h. 18:00 (Local Time)   
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
585 Emma Villas Siena 3-0 Kemas Lamipel Santa Croce Papadopol Veronica Mioara
Merli Maurizio
Palasport Mens Sana PalaEstra
Siena (SI)
Diretta VBTV
586 Pool Libertas Cantù 1-3 Puliservice Acqua S.Bernardo Cuneo Scotti Paolo
Chiriatti Stefano
Palafrancescucci
Casnate con Bernate (CO)
Diretta VBTV
587 Tinet Prata di Pordenone 2-3 Delta Group Porto Viro Clemente Andrea
Cecconato Luca
Palasport "Crisafulli"
Pordenone (PN)
Diretta VBTV
588 Consar Ravenna 3-0 Abba Pineto Pasin Marco
Pristerà Rachela
Pala De Andrè
Ravenna (RA)
Diretta VBTV
589 Consoli Sferc Brescia 3-1 Conad Reggio Emilia Jacobacci Sergio
Prati Davide
Centro Sportivo San Filippo
Brescia (BS)
Diretta VBTV
590 Yuasa Battery Grottazzolina 3-0 WOW Green House Aversa Autuori Enrico
Colucci Marco
Palasport Grottazzolina
Grottazzolina (FM)
Diretta VBTV
591 Sieco Service Ortona 2-3 BCC Tecbus Castellana Grotte Marotta Michele
Gasparro Mariano
Palasport Comunale
Ortona (CH)
Diretta VBTV