Sunday 3 March 2024 9:30
Schedule
Season
Championship
Step
Team
Regular Season Serie A2 Credem Banca
 
1 Round 2nd half - Monday 26 December 2022 h. 18:00 (Local Time)   
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
592 Kemas Lamipel Santa Croce 3-1 Consar RCM Ravenna Prati Davide
Armandola Cesare
Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
Diretta Volleyballworld.tv
593 Conad Reggio Emilia 3-1 HRK Motta di Livenza Bassan Fabio
Cavicchi Simone
Palasport "G.Bigi"
Reggio nell'Emilia (RE)
Diretta Volleyballworld.tv
594 BAM Acqua S.Bernardo Cuneo 1-3 Consoli McDonald's Brescia Armandola Cesare
Cavicchi Simone
Palasport di Cuneo
Cuneo (CN)
23/12/2022 Ore 20:00 Diretta Volleyballworld.tv
595 Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia 3-0 Cave del Sole Lagonegro Cappello Gianluca
Spinnicchia Giorgia
PalaMaiata
Vibo Valentia (VV)
Diretta Volleyballworld.tv
596 Agnelli Tipiesse Bergamo 3-0 Pool Libertas Cantù Marotta Michele
Serafin Denis
Pala Intred
Bergamo (BG)
Diretta Volleyballworld.tv
597 BCC Castellana Grotte 3-0 Videx Yuasa Grottazzolina Autuori Enrico
Gasparro Mariano
PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
Diretta Volleyballworld.tv
598 Delta Group Porto Viro 3-2 Tinet Prata di Pordenone Venturi Giuliano
Nava Stefano
Palazzetto dello sport Porto Viro
Porto Viro (RO)
Diretta Volleyballworld.tv
 
 
2 Round 2nd half - Sunday 8 January 2023 h. 18:00 (Local Time)   
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
599 Tinet Prata di Pordenone 3-1 Agnelli Tipiesse Bergamo Turtù Marco
Clemente Andrea
PalaPrata
Prata di Pordenone (PN)
7/1/2023 Ore 20:30 Diretta Volleyballworld.tv
600 Pool Libertas Cantù 1-3 Kemas Lamipel Santa Croce Selmi Matteo
Marconi Michele
Palafrancescucci
Casnate con Bernate (CO)
7/1/2023 Ore 20:30 Diretta Volleyballworld.tv
601 HRK Motta di Livenza 3-2 BAM Acqua S.Bernardo Cuneo Giglio Anthony
Sabia Emilio
Pala Barbazza
San Donà di Piave (VE)
7/1/2023 Ore 18:00 Diretta Volleyballworld.tv
602 Videx Yuasa Grottazzolina 1-3 Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia Jacobacci Sergio
Rolla Massimo
Palasport Grottazzolina
Grottazzolina (FM)
Diretta Volleyballworld.tv
603 Cave del Sole Lagonegro 3-1 Conad Reggio Emilia Gasparro Mariano
Grassia Luca
Palasport Villa D'Agri
Marsicovetere (PZ)
Diretta Volleyballworld.tv
604 Consar RCM Ravenna 3-1 BCC Castellana Grotte Mesiano Marta
Venturi Giuliano
Palasport A.Costa
Ravenna (RA)
Diretta Volleyballworld.tv
605 Consoli McDonald's Brescia 3-1 Delta Group Porto Viro Santoro Angelo
Prati Davide
Centro Sportivo San Filippo
Brescia (BS)
Diretta Volleyballworld.tv
 
 
3 Round 2nd half - Sunday 15 January 2023 h. 18:00 (Local Time)   
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
606 Agnelli Tipiesse Bergamo 3-1 Consar RCM Ravenna Spinnicchia Giorgia
Giglio Anthony
Pala Intred
Bergamo (BG)
Diretta Volleyballworld.tv
607 Delta Group Porto Viro 3-2 HRK Motta di Livenza Laghi Marco
Brunelli Michele
Palazzetto dello sport Porto Viro
Porto Viro (RO)
Ore 16:00 Diretta Volleyballworld.tv
608 Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia 3-0 Consoli McDonald's Brescia Palumbo Christian
Colucci Marco
PalaMaiata
Vibo Valentia (VV)
Ore 16:00 Diretta Volleyballworld.tv
609 BCC Castellana Grotte 3-0 Cave del Sole Lagonegro Chiriatti Stefano
De Simeis Giuseppe
PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
14/1/2023 Ore 20:30 Diretta Volleyballworld.tv
610 BAM Acqua S.Bernardo Cuneo 3-2 Pool Libertas Cantù Venturi Giuliano
Pristerà Rachela
Palasport di Cuneo
Cuneo (CN)
Diretta Volleyballworld.tv
611 Kemas Lamipel Santa Croce 3-1 Videx Yuasa Grottazzolina Cruccolini Beatrice
Usai Piera
Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
Diretta Volleyballworld.tv
612 Conad Reggio Emilia 1-3 Tinet Prata di Pordenone Armandola Cesare
Santoro Angelo
Palasport "G.Bigi"
Reggio nell'Emilia (RE)
Diretta Volleyballworld.tv
 
 
4 Round 2nd half - Sunday 22 January 2023 h. 18:00 (Local Time)   
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
613 Delta Group Porto Viro 3-0 Agnelli Tipiesse Bergamo Marotta Michele
Cruccolini Beatrice
Palazzetto dello sport Porto Viro
Porto Viro (RO)
Diretta Volleyballworld.tv
614 Tinet Prata di Pordenone 3-0 Kemas Lamipel Santa Croce Brunelli Michele
Venturi Giuliano
PalaPrata
Prata di Pordenone (PN)
21/1/2023 Ore 20:30 Diretta Volleyballworld.tv
615 Cave del Sole Lagonegro 2-3 BAM Acqua S.Bernardo Cuneo Vecchione Rosario
Di Bari Pierpaolo
Palasport Villa D'Agri
Marsicovetere (PZ)
Ore 19:00 Diretta Volleyballworld.tv
616 Pool Libertas Cantù 2-3 Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia Serafin Denis
Bassan Fabio
Palafrancescucci
Casnate con Bernate (CO)
Ore 16:00 Diretta Volleyballworld.tv
617 Videx Yuasa Grottazzolina 3-2 Conad Reggio Emilia Dell'Orso Alberto
Merli Maurizio
Palasport Grottazzolina
Grottazzolina (FM)
Diretta Volleyballworld.tv
618 HRK Motta di Livenza 1-3 Consar RCM Ravenna Santoro Angelo
Marconi Michele
Pala Barbazza
San Donà di Piave (VE)
21/1/2023 Ore 18:00 Diretta Volleyballworld.tv
619 Consoli McDonald's Brescia 1-3 BCC Castellana Grotte Giglio Anthony
Sessolo Maurina
Centro Sportivo San Filippo
Brescia (BS)
Ore 19:00 Diretta Volleyballworld.tv
 
 
5 Round 2nd half - Sunday 29 January 2023 h. 18:00 (Local Time)   
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
620 Consar RCM Ravenna 0-3 BAM Acqua S.Bernardo Cuneo Cavalieri Alessandro Pietro
Serafin Denis
Palasport A.Costa
Ravenna (RA)
Diretta Volleyballworld.tv
621 Agnelli Tipiesse Bergamo 1-3 BCC Castellana Grotte Piperata Gianfranco
Jacobacci Sergio
Pala Intred
Bergamo (BG)
Diretta Volleyballworld.tv
622 Videx Yuasa Grottazzolina 1-3 HRK Motta di Livenza Bassan Fabio
Fontini Simone
Palasport Grottazzolina
Grottazzolina (FM)
28/1/2023 Ore 20:30 Diretta Volleyballworld.tv
623 Kemas Lamipel Santa Croce 3-1 Consoli McDonald's Brescia Mattei Lorenzo
Turtù Marco
Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
Ore 19:00 Diretta Volleyballworld.tv
624 Pool Libertas Cantù 3-1 Cave del Sole Lagonegro Ciaccio Giovanni
Marotta Michele
Palafrancescucci
Casnate con Bernate (CO)
Ore 15:30 Diretta Volleyballworld.tv
625 Conad Reggio Emilia 0-3 Delta Group Porto Viro Usai Piera
Salvati Serena
Palasport "G.Bigi"
Reggio nell'Emilia (RE)
Diretta Volleyballworld.tv
626 Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia 3-0 Tinet Prata di Pordenone Chiriatti Stefano
De Simeis Giuseppe
PalaMaiata
Vibo Valentia (VV)
Diretta Volleyballworld.tv
 
 
6 Round 2nd half - Sunday 12 February 2023 h. 18:00 (Local Time)   
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
627 Kemas Lamipel Santa Croce 3-0 Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia Papadopol Veronica Mioara
Nava Stefano
Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
11/2/2023 Ore 18:30 Diretta Volleyballworld.tv
628 Agnelli Tipiesse Bergamo 3-0 Conad Reggio Emilia Venturi Giuliano
Prati Davide
Pala Intred
Bergamo (BG)
11/2/2023 Ore 19:30 Diretta Volleyballworld.tv
629 Consoli McDonald's Brescia 0-3 Consar RCM Ravenna Merli Maurizio
Pristerà Rachela
Centro Sportivo San Filippo
Brescia (BS)
Diretta Volleyballworld.tv
630 BCC Castellana Grotte 2-3 HRK Motta di Livenza Di Bari Pierpaolo
Chiriatti Stefano
PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
Ore 17:00 Diretta Volleyballworld.tv
631 Tinet Prata di Pordenone 1-3 Pool Libertas Cantù Jacobacci Sergio
Clemente Andrea
PalaPrata
Prata di Pordenone (PN)
11/2/2023 Ore 20:30 Diretta Volleyballworld.tv
632 BAM Acqua S.Bernardo Cuneo 3-0 Delta Group Porto Viro Selmi Matteo
Santoro Angelo
Palasport di Cuneo
Cuneo (CN)
Diretta Volleyballworld.tv
633 Cave del Sole Lagonegro 3-0 Videx Yuasa Grottazzolina De Simeis Giuseppe
Gasparro Mariano
Palasport Villa D'Agri
Marsicovetere (PZ)
Diretta Volleyballworld.tv
 
 
7 Round 2nd half - Sunday 19 February 2023 h. 18:00 (Local Time)   
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
634 HRK Motta di Livenza 3-1 Agnelli Tipiesse Bergamo Cruccolini Beatrice
Selmi Matteo
Pala Barbazza
San Donà di Piave (VE)
17/2/2023 Ore 17:00 Diretta Volleyballworld.tv
635 Delta Group Porto Viro 3-0 Kemas Lamipel Santa Croce Autuori Enrico
Armandola Cesare
Palazzetto dello sport Porto Viro
Porto Viro (RO)
Diretta Volleyballworld.tv
636 Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia 3-1 BAM Acqua S.Bernardo Cuneo Gasparro Mariano
Vecchione Rosario
PalaMaiata
Vibo Valentia (VV)
Ore 19:00 Diretta Volleyballworld.tv
637 Pool Libertas Cantù 3-1 BCC Castellana Grotte Serafin Denis
Mesiano Marta
Palafrancescucci
Casnate con Bernate (CO)
Ore 16:00 Diretta Volleyballworld.tv
638 Conad Reggio Emilia 2-3 Consoli McDonald's Brescia Cavalieri Alessandro Pietro
Marotta Michele
Palasport "G.Bigi"
Reggio nell'Emilia (RE)
Diretta Volleyballworld.tv
639 Consar RCM Ravenna 3-0 Cave del Sole Lagonegro Nava Stefano
Mattei Lorenzo
Palasport A.Costa
Ravenna (RA)
18/2/2023 Ore 20:30 Diretta Volleyballworld.tv
640 Videx Yuasa Grottazzolina 3-2 Tinet Prata di Pordenone Verrascina Antonella
Dell'Orso Alberto
Palasport Grottazzolina
Grottazzolina (FM)
Ore 19:00 Diretta Volleyballworld.tv
 
 
8 Round 2nd half - Sunday 26 February 2023 h. 18:00 (Local Time)   
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
641 BAM Acqua S.Bernardo Cuneo 1-3 Kemas Lamipel Santa Croce Clemente Andrea
Serafin Denis
Palasport di Cuneo
Cuneo (CN)
Diretta Volleyballworld.tv
642 BCC Castellana Grotte 3-2 Conad Reggio Emilia Gaetano Antonio
Pasciari Luigi
PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
Diretta Volleyballworld.tv
643 Tinet Prata di Pordenone 3-2 Consar RCM Ravenna Santoro Angelo
Cavalieri Alessandro Pietro
PalaPrata
Prata di Pordenone (PN)
25/2/2023 Ore 20:30 Diretta Volleyballworld.tv
644 Consoli McDonald's Brescia 3-0 Cave del Sole Lagonegro Brunelli Michele
Scotti Paolo
Centro Sportivo San Filippo
Brescia (BS)
Ore 15:30 Diretta Volleyballworld.tv
645 HRK Motta di Livenza 0-3 Pool Libertas Cantù Prati Davide
Papadopol Veronica Mioara
Pala Barbazza
San Donà di Piave (VE)
Diretta Volleyballworld.tv
646 Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia 3-0 Delta Group Porto Viro Spinnicchia Giorgia
Palumbo Christian
PalaMaiata
Vibo Valentia (VV)
25/2/2023 Ore 17:00 Diretta Volleyballworld.tv
647 Agnelli Tipiesse Bergamo 2-3 Videx Yuasa Grottazzolina Sessolo Maurina
Giglio Anthony
Pala Intred
Bergamo (BG)
25/2/2023 Ore 19:30 Diretta Volleyballworld.tv
 
 
9 Round 2nd half - Sunday 5 March 2023 h. 18:00 (Local Time)   
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
648 Kemas Lamipel Santa Croce 0-3 Agnelli Tipiesse Bergamo Turtù Marco
Merli Maurizio
Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
Ore 16:00 Diretta Volleyballworld.tv
649 Tinet Prata di Pordenone 3-1 BAM Acqua S.Bernardo Cuneo Spinnicchia Giorgia
Nava Stefano
PalaPrata
Prata di Pordenone (PN)
4/3/2023 Ore 20:30 Diretta Volleyballworld.tv
650 Conad Reggio Emilia 0-3 Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia Cecconato Luca
Jacobacci Sergio
Palasport "G.Bigi"
Reggio nell'Emilia (RE)
Diretta Volleyballworld.tv
651 Delta Group Porto Viro 3-0 BCC Castellana Grotte Papadopol Veronica Mioara
Brunelli Michele
Palazzetto dello sport Porto Viro
Porto Viro (RO)
Diretta Volleyballworld.tv
652 Cave del Sole Lagonegro 3-2 HRK Motta di Livenza Grassia Luca
Talento Matteo
Palasport Villa D'Agri
Marsicovetere (PZ)
4/3/2023 Ore 18:30 Diretta Volleyballworld.tv
653 Videx Yuasa Grottazzolina 3-1 Consoli McDonald's Brescia Serafin Denis
Clemente Andrea
Palasport Grottazzolina
Grottazzolina (FM)
Diretta Volleyballworld.tv
654 Consar RCM Ravenna 1-3 Pool Libertas Cantù Armandola Cesare
Cruccolini Beatrice
Palasport A.Costa
Ravenna (RA)
Ore 16:00 Diretta Volleyballworld.tv
 
 
10 Round 2nd half - Sunday 12 March 2023 h. 18:00 (Local Time)   
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
655 Cave del Sole Lagonegro 1-3 Agnelli Tipiesse Bergamo Gasparro Mariano
Vecchione Rosario
Palasport Villa D'Agri
Marsicovetere (PZ)
Diretta Volleyballworld.tv
656 HRK Motta di Livenza 3-1 Kemas Lamipel Santa Croce Marconi Michele
Bassan Fabio
Pala Barbazza
San Donà di Piave (VE)
Diretta Volleyballworld.tv
657 BCC Castellana Grotte 3-0 BAM Acqua S.Bernardo Cuneo Colucci Marco
Autuori Enrico
PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
Diretta Volleyballworld.tv
658 Consar RCM Ravenna 3-0 Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia Turtù Marco
Mesiano Marta
Palasport A.Costa
Ravenna (RA)
Diretta Volleyballworld.tv
659 Pool Libertas Cantù 3-0 Conad Reggio Emilia Usai Piera
Grossi Dario
Palafrancescucci
Casnate con Bernate (CO)
Diretta Volleyballworld.tv
660 Videx Yuasa Grottazzolina 0-3 Delta Group Porto Viro Rolla Massimo
Mattei Lorenzo
Palasport Grottazzolina
Grottazzolina (FM)
Diretta Volleyballworld.tv
661 Consoli McDonald's Brescia 0-3 Tinet Prata di Pordenone Salvati Serena
Piperata Gianfranco
Centro Sportivo San Filippo
Brescia (BS)
Diretta Volleyballworld.tv
 
 
11 Round 2nd half - Sunday 19 March 2023 h. 18:00 (Local Time)   
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
662 Conad Reggio Emilia 3-2 Consar RCM Ravenna Marotta Michele
Prati Davide
Palasport "G.Bigi"
Reggio nell'Emilia (RE)
Ore 19:00 Diretta Volleyballworld.tv
663 Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia 3-0 BCC Castellana Grotte Gasparro Mariano
Spinnicchia Giorgia
PalaMaiata
Vibo Valentia (VV)
Diretta Volleyballworld.tv
664 Tinet Prata di Pordenone 3-1 HRK Motta di Livenza Scotti Paolo
Brunelli Michele
PalaPrata
Prata di Pordenone (PN)
18/3/2023 Ore 20:30 Diretta Volleyballworld.tv
665 Agnelli Tipiesse Bergamo 3-2 Consoli McDonald's Brescia Cruccolini Beatrice
Armandola Cesare
Pala Intred
Bergamo (BG)
Diretta Volleyballworld.tv
666 Kemas Lamipel Santa Croce 3-0 Cave del Sole Lagonegro Verrascina Antonella
Usai Piera
Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
Diretta Volleyballworld.tv
667 Delta Group Porto Viro 2-3 Pool Libertas Cantù Venturi Giuliano
Nava Stefano
Palazzetto dello sport Porto Viro
Porto Viro (RO)
Ore 16:00 Diretta Volleyballworld.tv
668 BAM Acqua S.Bernardo Cuneo 3-0 Videx Yuasa Grottazzolina Cavalieri Alessandro Pietro
Bassan Fabio
Palasport di Cuneo
Cuneo (CN)
Diretta Volleyballworld.tv
 
 
12 Round 2nd half - Sunday 26 March 2023 h. 18:00 (Local Time)   
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
669 Conad Reggio Emilia 3-1 Kemas Lamipel Santa Croce Serafin Denis
Sabia Emilio
Palasport "G.Bigi"
Reggio nell'Emilia (RE)
27/3/2023 Ore 20:30 Diretta Volleyballworld.tv
670 Agnelli Tipiesse Bergamo 3-0 BAM Acqua S.Bernardo Cuneo Giglio Anthony
Jacobacci Sergio
Pala Intred
Bergamo (BG)
25/3/2023 Ore 19:30 Diretta Volleyballworld.tv
671 HRK Motta di Livenza 2-3 Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia Oranelli Alessandro
Santoro Angelo
Pala Barbazza
San Donà di Piave (VE)
Ore 15:30 Diretta Volleyballworld.tv
672 Pool Libertas Cantù 3-1 Consoli McDonald's Brescia Papadopol Veronica Mioara
Lentini Gianmarco
Palafrancescucci
Casnate con Bernate (CO)
Ore 19:00 Diretta Volleyballworld.tv
673 Cave del Sole Lagonegro 1-3 Delta Group Porto Viro Colucci Marco
Cavalieri Alessandro Pietro
Palasport Villa D'Agri
Marsicovetere (PZ)
Diretta Volleyballworld.tv
674 Consar RCM Ravenna 3-0 Videx Yuasa Grottazzolina Nava Stefano
Merli Maurizio
Palasport A.Costa
Ravenna (RA)
Ore 16:00 Diretta Volleyballworld.tv
675 BCC Castellana Grotte 2-3 Tinet Prata di Pordenone Mattei Lorenzo
Di Bari Pierpaolo
PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
Diretta Volleyballworld.tv
 
 
13 Round 2nd half - Sunday 2 April 2023 h. 18:00 (Local Time)   
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
676 Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia 3-0 Agnelli Tipiesse Bergamo Grassia Luca
Giorgianni Giovanni
PalaMaiata
Vibo Valentia (VV)
Diretta Volleyballworld.tv
677 BAM Acqua S.Bernardo Cuneo 3-0 Conad Reggio Emilia Santoro Angelo
Venturi Giuliano
Palasport di Cuneo
Cuneo (CN)
Diretta Volleyballworld.tv
678 Delta Group Porto Viro 3-2 Consar RCM Ravenna Bassan Fabio
Clemente Andrea
Palazzetto dello sport Porto Viro
Porto Viro (RO)
Diretta Volleyballworld.tv
679 Kemas Lamipel Santa Croce 3-1 BCC Castellana Grotte Cavalieri Alessandro Pietro
Piperata Gianfranco
Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
Diretta Volleyballworld.tv
680 Consoli McDonald's Brescia 2-3 HRK Motta di Livenza Rolla Massimo
Toni Fabio
Centro Sportivo San Filippo
Brescia (BS)
Diretta Volleyballworld.tv
681 Tinet Prata di Pordenone 3-1 Cave del Sole Lagonegro De Simeis Giuseppe
Giglio Anthony
PalaPrata
Prata di Pordenone (PN)
Diretta Volleyballworld.tv
682 Videx Yuasa Grottazzolina 3-1 Pool Libertas Cantù Usai Piera
Vecchione Rosario
Palasport Grottazzolina
Grottazzolina (FM)
Diretta Volleyballworld.tv