Friday 22 November 2019 9:51
Schedule
Season
Championship
Step
Team
Regular Season Serie A2 Credem Banca
 
1 Round 1st half - Sunday 20 October 2019 h. 18:00 (Local Time)   
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
183 Emma Villas Aubay Siena 3-2 Peimar Calci Merli Maurizio
Toni Fabio
Palasport Mens Sana PalaEstra
Siena (SI)
Diretta Legavolley.tv
184 BCC Castellana Grotte 3-2 Sarca Italia Chef Centrale Brescia Talento Matteo
Gasparro Mariano
PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
Diretta Legavolley.tv
185 Olimpia Bergamo 3-1 Geovertical Geosat Lagonegro Spinnicchia Giorgia
Sessolo Maurina
PalaAgnelli
Bergamo (BG)
Diretta Legavolley.tv
186 Pool Libertas Cantù 1-3 Conad Reggio Emilia Piubelli Massimo
Palumbo Christian
Palasport Parini
Cantù (CO)
Diretta Legavolley.tv
187 Kemas Lamipel Santa Croce 3-0 Materdominivolley.it Castellana Grotte Carcione Vincenzo
Caretti Stefano
Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
Diretta Legavolley.tv
188 Sieco Service Ortona 3-1 Synergy Mondovì Mattei Lorenzo
Feriozzi Ugo
Palasport Comunale
Ortona (CH)
Diretta Legavolley.tv
 
 
2 Round 1st half - Sunday 27 October 2019 h. 18:00 (Local Time)   
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
189 Synergy Mondovì 0-3 Kemas Lamipel Santa Croce Bassan Fabio
Prati Davide
Pala "Nino Manera"
Mondovì (CN)
Diretta Legavolley.tv
190 Conad Reggio Emilia 1-3 Sieco Service Ortona Oranelli Alessandro
Rolla Massimo
Palasport "G.Bigi"
Reggio nell'Emilia (RE)
Diretta Legavolley.tv
191 Materdominivolley.it Castellana Grotte 3-2 Pool Libertas Cantù Turtù Marco
Mattei Lorenzo
PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
Ore 17:00 Diretta Legavolley.tv
192 Sarca Italia Chef Centrale Brescia 3-1 Emma Villas Aubay Siena Di Bari Pierpaolo
De Simeis Giuseppe
Centro Sportivo San Filippo
Brescia (BS)
Diretta Legavolley.tv
193 Peimar Calci 3-1 Olimpia Bergamo Caretti Stefano
Verrascina Antonella
Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
Diretta Legavolley.tv
194 Geovertical Geosat Lagonegro 3-2 BCC Castellana Grotte Palumbo Christian
De Sensi Danilo
Palazzetto dello Sport "Luigi Alberti"
Lauria (PZ)
Diretta Legavolley.tv
 
 
3 Round 1st half - Sunday 3 November 2019 h. 18:00 (Local Time)   
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
195 Emma Villas Aubay Siena 3-1 Kemas Lamipel Santa Croce Moratti Frederick
Noce Alessandro
Palasport Mens Sana PalaEstra
Siena (SI)
Diretta YouTube
196 BCC Castellana Grotte 0-3 Conad Reggio Emilia Vecchione Rosario
Colucci Marco
PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
Diretta YouTube
197 Olimpia Bergamo 3-2 Materdominivolley.it Castellana Grotte Pristerà Rachela
Santoro Angelo
PalaAgnelli
Bergamo (BG)
Diretta YouTube
198 Sarca Italia Chef Centrale Brescia 3-1 Synergy Mondovì Sessolo Maurina
Serafin Denis
Centro Sportivo San Filippo
Brescia (BS)
2/11/2019 Ore 18:30 Diretta YouTube
199 Peimar Calci 3-2 Geovertical Geosat Lagonegro Carcione Vincenzo
Marotta Michele
Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
VARIAZIONE IMPIANTO - Diretta YouTube
200 Sieco Service Ortona 3-1 Pool Libertas Cantù Zingaro Marco Riccardo
Di Bari Pierpaolo
Palasport Comunale
Ortona (CH)
2/11/2019 Ore 20:30 Diretta YouTube
 
 
4 Round 1st half - Sunday 10 November 2019 h. 18:00 (Local Time)   
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
201 Synergy Mondovì 2-3 Peimar Calci Giardini Massimiliano
Pristerà Rachela
Pala "Nino Manera"
Mondovì (CN)
Diretta YouTube
202 Olimpia Bergamo 1-3 Emma Villas Aubay Siena Piubelli Massimo
Papadopol Veronica Mioara
PalaAgnelli
Bergamo (BG)
9/11/2019 Ore 20:30 Diretta YouTube
203 Materdominivolley.it Castellana Grotte 2-3 Sieco Service Ortona Palumbo Christian
Cavalieri Alessandro Pietro
PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
Diretta YouTube
204 Pool Libertas Cantù 0-3 BCC Castellana Grotte Bassan Fabio
Caretti Stefano
Palasport Parini
Cantù (CO)
Diretta YouTube
205 Kemas Lamipel Santa Croce 3-0 Conad Reggio Emilia Feriozzi Ugo
Bellini Andrea
Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
9/11/2019 Ore 20:30 Diretta YouTube
206 Geovertical Geosat Lagonegro 0-3 Sarca Italia Chef Centrale Brescia Zingaro Marco Riccardo
Colucci Marco
Palazzetto dello Sport "Luigi Alberti"
Lauria (PZ)
Diretta YouTube
 
 
5 Round 1st half - Sunday 17 November 2019 h. 18:00 (Local Time)   
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
207 Emma Villas Aubay Siena 3-0 Pool Libertas Cantù Marotta Michele
Feriozzi Ugo
Palasport Mens Sana PalaEstra
Siena (SI)
Diretta YouTube
208 BCC Castellana Grotte 3-1 Synergy Mondovì Noce Alessandro
Morgillo Davide
PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
Diretta YouTube
209 Conad Reggio Emilia 2-3 Geovertical Geosat Lagonegro Merli Maurizio
Piperata Gianfranco
Palasport "G.Bigi"
Reggio nell'Emilia (RE)
Diretta YouTube
210 Sarca Italia Chef Centrale Brescia 3-1 Kemas Lamipel Santa Croce Sabia Emilio
Piubelli Massimo
Centro Sportivo San Filippo
Brescia (BS)
Diretta YouTube
211 Peimar Calci 0-0 Materdominivolley.it Castellana Grotte   Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
3/12/2019 Ore 19:00 (Gara rinviata il 17/11 per chiusura d'emergenza palasport)
212 Sieco Service Ortona 3-0 Olimpia Bergamo Carcione Vincenzo
Grassia Luca
Palasport Comunale
Ortona (CH)
Diretta YouTube
 
 
6 Round 1st half - Sunday 24 November 2019 h. 18:00 (Local Time)
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
213 Synergy Mondovì 0-0 Conad Reggio Emilia Rossi Alessandro
Pozzi Roberto
Pala "Nino Manera"
Mondovì (CN)
Diretta YouTube
214 Olimpia Bergamo 0-0 BCC Castellana Grotte Giorgianni Giovanni
Pecoraro Sergio
PalaAgnelli
Bergamo (BG)
Diretta YouTube
215 Materdominivolley.it Castellana Grotte 0-0 Sarca Italia Chef Centrale Brescia Feriozzi Ugo
Dell'Orso Alberto
PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
Ore 17:00 Diretta YouTube
216 Pool Libertas Cantù 0-0 Peimar Calci Prati Davide
Armandola Cesare
Palasport Parini
Cantù (CO)
Diretta YouTube
217 Kemas Lamipel Santa Croce 0-0 Geovertical Geosat Lagonegro Rolla Massimo
Toni Fabio
Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
Diretta YouTube
218 Sieco Service Ortona 0-0 Emma Villas Aubay Siena Turtù Marco
Somansino Alessandro
Palasport Comunale
Ortona (CH)
Diretta YouTube
 
 
7 Round 1st half - Sunday 1 December 2019 h. 18:00 (Local Time)
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
219 Emma Villas Aubay Siena 0-0 Materdominivolley.it Castellana Grotte   Palasport Mens Sana PalaEstra
Siena (SI)
 
220 BCC Castellana Grotte 0-0 Sieco Service Ortona   PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
 
221 Conad Reggio Emilia 0-0 Olimpia Bergamo   Palasport "G.Bigi"
Reggio nell'Emilia (RE)
Ore 19:00
222 Sarca Italia Chef Centrale Brescia 0-0 Peimar Calci   Centro Sportivo San Filippo
Brescia (BS)
 
223 Kemas Lamipel Santa Croce 0-0 Pool Libertas Cantù   Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
Ore 19:00
224 Geovertical Geosat Lagonegro 0-0 Synergy Mondovì   Palazzetto dello Sport "Luigi Alberti"
Lauria (PZ)
 
 
 
8 Round 1st half - Sunday 8 December 2019 h. 18:00 (Local Time)
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
225 Emma Villas Aubay Siena 0-0 BCC Castellana Grotte   Palasport Mens Sana PalaEstra
Siena (SI)
 
226 Olimpia Bergamo 0-0 Kemas Lamipel Santa Croce   PalaAgnelli
Bergamo (BG)
Ore 19:00
227 Materdominivolley.it Castellana Grotte 0-0 Synergy Mondovì   PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
 
228 Pool Libertas Cantù 0-0 Geovertical Geosat Lagonegro   Palasport Parini
Cantù (CO)
Ore 16:00
229 Peimar Calci 0-0 Conad Reggio Emilia   Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
7/12/2019 Ore 20:30 VARIAZIONE IMPIANTO
230 Sieco Service Ortona 0-0 Sarca Italia Chef Centrale Brescia   Palasport Comunale
Ortona (CH)
 
 
 
9 Round 1st half - Sunday 15 December 2019 h. 18:00 (Local Time)
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
231 BCC Castellana Grotte 0-0 Peimar Calci   PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
Ore 17:00
232 Synergy Mondovì 0-0 Emma Villas Aubay Siena   Pala "Nino Manera"
Mondovì (CN)
 
233 Conad Reggio Emilia 0-0 Sarca Italia Chef Centrale Brescia   Palasport "G.Bigi"
Reggio nell'Emilia (RE)
14/12/2019 Ore 20:00
234 Pool Libertas Cantù 0-0 Olimpia Bergamo   Palasport Parini
Cantù (CO)
 
235 Kemas Lamipel Santa Croce 0-0 Sieco Service Ortona   Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
 
236 Geovertical Geosat Lagonegro 0-0 Materdominivolley.it Castellana Grotte   Palazzetto dello Sport "Luigi Alberti"
Lauria (PZ)
14/12/2019 Ore 20:00
 
 
10 Round 1st half - Sunday 22 December 2019 h. 18:00 (Local Time)
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
237 BCC Castellana Grotte 0-0 Kemas Lamipel Santa Croce   PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
 
238 Synergy Mondovì 0-0 Olimpia Bergamo   Pala "Nino Manera"
Mondovì (CN)
21/12/2019 Ore 20:30
239 Conad Reggio Emilia 0-0 Materdominivolley.it Castellana Grotte   Palasport "G.Bigi"
Reggio nell'Emilia (RE)
21/12/2019 Ore 20:30
240 Sarca Italia Chef Centrale Brescia 0-0 Pool Libertas Cantù   Centro Sportivo San Filippo
Brescia (BS)
 
241 Peimar Calci 0-0 Sieco Service Ortona   Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
VARIAZIONE IMPIANTO
242 Geovertical Geosat Lagonegro 0-0 Emma Villas Aubay Siena   Palazzetto dello Sport "Luigi Alberti"
Lauria (PZ)
 
 
 
11 Round 1st half - Thursday 26 December 2019 h. 18:00 (Local Time)
# HomeRes.HostRefereesHallVariations or Tv
243 Emma Villas Aubay Siena 0-0 Conad Reggio Emilia   Palasport Mens Sana PalaEstra
Siena (SI)
 
244 Olimpia Bergamo 0-0 Sarca Italia Chef Centrale Brescia   PalaAgnelli
Bergamo (BG)
28/12/2019 Ore 20:30
245 Materdominivolley.it Castellana Grotte 0-0 BCC Castellana Grotte   PalaGrotte
Castellana Grotte (BA)
 
246 Pool Libertas Cantù 0-0 Synergy Mondovì   Palasport Parini
Cantù (CO)
 
247 Kemas Lamipel Santa Croce 0-0 Peimar Calci   Palasport "Giancarlo Parenti"
Santa Croce sull'Arno (PI)
 
248 Sieco Service Ortona 0-0 Geovertical Geosat Lagonegro   Palasport Comunale
Ortona (CH)